BIAŁA ŁECHTACZKA: NIE nierówności, stereotypom i nietolerancji
 
Wszystko, co z tematem związane
FEMINIZM, czyli co dzieje się z połową naszego (i nie tylko naszego) społeczeństwa

MASKULIZM, czyli co dzieje się z drugą połową naszego (i nie tylko naszego) społeczeństwa

ŁAMIEMY NIEZŁAMANE, czyli odkrywanie tajemnic (nie tylko poliszynela)

CZYTELNIA, czyli czytaj

RECENZJE, czyli polecamy książki, filmy, muzykę itd. o tematyce nam bliskiej

SŁOWNICZEK, czyli WIEDZ WIĘCEJ!
Kolekcje
OSÓB ZWIĄZANYCH Z FEMINIZMEM, czyli kto, kiedy i co zrobił

OSÓB ZWIĄZANYCH Z MASKULIZMEM, czyli kto, kiedy i co zrobił

REPREZENTANTÓW SPOŁECZNOŚCI LGBT, czyli sławne persony
Kontakt
KONTAKT z Białą Łechtaczką
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 29
Najnowszy Użytkownik: Joshveins
SZTUCZNA MACICA
Adam Hajduk


SZTUCZNA MACICA


Faktem skrzętnie ukrywanym, lecz szczęśliwie wychodzącym coraz bardziej na światło dzienne, jest równość mężczyzn i kobiet. Coraz więcej osób rozumie, że wrodzone różnice intelektualne, psychiczne, fizjologiczne i fizyczne między mężczyznami a kobietami są mitem, i że wszystkie z wymienionych różnic powstają pod wpływem socjalizacji i uwarunkowań kulturowych. Kobieta może być tak inteligentna jak mężczyzna. Kobieta może również być tak sprawna fizycznie i silna jak mężczyzna, to tylko długa dominacja samców, ciągłe ćwiczenia i zawody, sprawiła, że kobieta wydaje się być istotą słabszą. Podobnie mężczyzna jest całkowicie zdolny do urodzenia dziecka i wykarmienia go, to tylko długa dominacja i monopol samic w tym względzie, doprowadziła do stłamszenia tych zdolności u samców i ich zaniku.


Coraz bardziej oczywista staje się zmowa matryaccipiarnych* reżimów całego świata skierowana przeciwko męskiej seksualności i niezależności. Opresja tych dwóch sfer krzyżuje się i wyraża w działaniach przeciwko męskiemu pragnieniu urodzenia dziecka. Rządy wszystkich państw oraz religie matryaccipiarne zawzięcie dążą do storpedowania wszelkich prób stworzenia sztucznej macicy, która umożliwiłaby mężczyznom odzyskanie skradzionych im sił witalnych. Na szczęście nauka zawsze była po stronie Prawdy i już wkrótce męskie marzenie o równości ziści się ponownie.


Simon Fishel, członek zespołu, który w 1978 roku doprowadził do pierwszego skutkującego narodzinami dziecka zapłodnienia in vitro twierdzi, że „za jakieś sto lat będziemy w stanie całkowicie oddzielić rozmnażanie od naszych ciał”.


Kilka lat temu w laboratorium badawczym Juntendou University w Tokio grupa uczonych pod kierunkiem Yosinori Kuwabary wytworzyła pierwszą w pełni funkcjonalną sztuczną macicę, kilkulitrowy zbiornik wykonany z tworzywa sztucznego i wypełniony płynem owodniowym utrzymywanym w temperaturze ciała. Jednak za tymi działaniami owych naukowców stały motywy czysto seksistowskie, miały one na celu umożliwienie modyfikacji dzieci a nie zatrzymanie opresji wobec mężczyzn. "The Guardian”, z którego zaczerpnąłem dotychczasowe informacje potrzebne do napisania tego artykułu, także seksistowsko kończy, pisząc, że tak zrobione na zamówienie dziecko mogłaby przynieść do domu kobieta. No cóż, skoro cała światowa ideologia matrytutelalizmu jest przeciwko nam, czysta prawda i poznanie umożliwią nam rodzenie dzieci i wywalczą równość jako swój skutek uboczny.


Również kilka lat temu zespół naukowców z Cornell University pod kierunkiem dr Hung Chiung Liu z Ośrodka Medycyny Reprodukcyjnej i Niepłodności po raz pierwszy w historii sztucznie stworzył błonę śluzową macicy. Uczeni stymulując komórki mieszaniną leków i substancji hormonalnych, wyhodowali śluzówkę macicy. Jednak naukowcy ci znowuż, mimo że pragną stworzyć całą macicę, seksistowsko chcą przeszczepiać ją jedynie kobietom, posiadającym przecież nie większy potencjał rodzenia jak mężczyźni.


Minęło zaledwie pięć lat a Hung-Ching Liu i zespół wyhodowali macicę z pobranych od kobiety pojedynczych komórek błony śluzowej wyściełającej macicę (endometrium). Komórki te umieszczone na biopolimerowym rusztowaniu i poddane odpowiedniej stymulacji po kilku tygodniach doprowadziły to rusztowanie do biodegradacji i uformowały umięśniony worek.


Badacze doprowadzili do zagnieżdżenia się w nim umieszczonego tam uzyskanego w wyniku zabiegu in vitro zarodka, który rozwijał się tam przez sześć dni. Później niestety eksperyment przerwano, uzasadniając to względami moralnymi, które stanowiły dla badaczki, Hung-Ching Liu, takie antywartości, jak chorobliwa nienawiść do mężczyzn, seksizm i mizoandria, wywołujące w niej rozpaczliwą chęć powstrzymania nieuniknionego powrotu mężczyzn do ich naturalnego stanu płodności.


Sztuczna macica nie jest jedynym zdominowanym przez kobiety organem, do którego sprawiedliwszej dystrybucji międzypłciowej mogą przyczynić się naukowcy. Naukowcy David Beebe z Uniwersytetu Wisconsin w Madison oraz Matthew Wheeler z Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign zbudowali sztuczne jajowody, skomputeryzowaną maszynę symulującą warunki, w których plemnik zapładnia komórkę jajową. Wyposażone są one w sterowane komputerowo pompy płynów z odpowiednimi odżywkami w zależności od stadium rozwoju zarodka.


Na razie urządzenie testowano na mysich zarodkach. Doprowadzają one aż 75 procent mysich zarodków do etapu, na którym zarodki te zdolne są do zagnieżdżenia się w macicy. Tak więc etapy od zapłodnienia komórki jajowej do rozwiniętego embriona są już pokonane, a dalsze z pewnością będą pokonywane w przyszłości (seksistki niech się nie łudzą, że nie), co jednak z samą komórką?


Wytworzenie „sztucznej” komórki jajowej jest dosyć skomplikowane. Mimo tego, w zeszłym roku naukowcom udało się spreparować coś podobnego do jajeczka z komórek świńskiej skóry.


Grupa naukowców pod kierunkiem Julanga Li z kanadyjskiego Uniwersytetu w Guelph hodowała in vitro komórki skóry świńskich zarodków przez 30–40 dni w warunkach przypominających te, w których rozwijają się komórki jajowe, po czym zaczęły one przypominać skupiska komórek, z których powstają komórki jajowe. Po następnych 10–15 dniach zaczęły powstawać komórki przypominające komórki jajowe, a u niektórych z nich nastąpiła spontaniczna partenogeneza, czyli powstanie zarodka bez zapłodnienia. Zapłodnienie takich komórek i rozwój z nich normalnych zarodków jest niewykluczony. Co ważne komórki jajowe można wyhodować ze skóry MĘŻCZYZNY! Partenogenetycznie rodzący mężczyźni!


Mimo stanowienia przez możliwość wyhodowania komórek jajowych tak wspaniałej dla mężczyzn informacji, źródła mówią o hodowaniu ich dla … (jak zwykle) kobiet –cierpiących na niepłodność. Natomiast temat sztucznego przeprowadzania procesu dawania życia okraszają żalem, że takie przeprowadzanie pozbawia kobietę udziału w tym darze (chociażby Przekrój).


Jednak to wrogie ujadanie nie jest w stanie powstrzymać postępu, powstrzymać rezultatów badań naukowych i zapobiec wypracowaniu sobie przez mężczyzn równego traktowania. Pierwszy mężczyzna urodził już dziecko! I planuje urodzić następne! Co prawda sposobu sztucznego rodzenia dzieci jeszcze nie obmyślono i techniki wydawania na świat potomków nie są jeszcze dostępne dla wszystkich mężczyzn a jedynie dla tych, którzy byli wcześniej kobietami, jednak przypadek pierwszego mężczyzny rodzącego dzieci stanowi jaskółkę będącą zapowiedzią nadchodzących zmian.


Podsumowując, można stwierdzić, że mimo oczywistej niesprawiedliwości pozbawiania mężczyzn możliwości rodzenia, mimo odczuwanego przez co po niektórych twardogłowych obrzydzenia i przejawiania przez nich wrogości wobec takiej możliwości, mimo systemowej opresji męskich mocy reprodukcyjnych, mimo wypaczeń naukowych, Prawda i rozwój naukowych, mimo najgorszych intencji naukowców i ich odmiennych zamierzeń, doprowadzą w końcu do metod umożliwiającym mężczyznom rodzenie dzieci – parodystyczny ton, w jakim ten dziejowy marsz opisałem, proszę, wybacz mi drogi Czytelniku.* Termin „matryaccipiarat” wywodzi się z łacińskiego „accipiare” oznaczającego „dostawać”, „otrzymywać”. Matryaccipiarat jest obok patryaccipiaratu jedną z kategorii podziału społeczeństw ze względu na płeć osób objętych społecznymi i państwowymi przywilejami, pomocą i ochroną.


Dodane przez Saule Pavasaris dnia 09-01-20090 Komentarzy ˇ 594 Czytań - Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Różne
AKCJE BIAŁEJ ŁECHTACZKI, czyli sprawdź, co robimy

KONKURSY

WASZE PRACE, czyli Ty przesyłasz, my publikujemy

WSPÓŁPRACA
Cytat miesiąca
"Zostałam feministką w alternatywie wobec zostania masochistką ." Sally Kempton
Ankieta
Czy jesteś za związkami partnerskimi dla par jednopłciowych?

tak

nie

tak, ale nie w Polsce

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie